Wydarzenia

35 Milano Vetro
Data wydarzenia: 29.05 – 13.10.2024

29 maja br. w Muzeum Zamku Sforzów w Mediolanie odbyło się otwarcie międzynarodowej wystawy konkursowej szkła -35 Milano Vetro oraz wręczenie nagród. Szklane rzeźby pt. "Naczynia Połączone" autorstwa dr Kaliny Bańki - Kulki otrzymały wyróżnienie specjalne.

W oświadczeniu jury możemy przeczytać: "Na szczególne wyróżnienie zasługuje Kalina Bańka-Kulka za umiejętność łączenia fotografii i szkła w złożonej pracy podejmującej temat wymiaru rodzinnego, przywołującej intymną i wciągającą narrację. Od czasu jej udziału w poprzednich edycjach nagrody można było z bliska obserwować jej ewolucję techniczną i artystyczną."

Szklane obiekty dr Justyny Żak i dr Kamili Mróz, oraz absolwentki Katedry Szkła Natalii Komorowskiej dostały się również do finału konkursu i biorą udział w wystawie pokonkursowej którą można oglądać aż do 13 października 2024 roku w Sala della Balla Castello Sforzesco di Milano we Włoszech. 

Więcej informacji o wydarzeniu i katalog wystawy: https://tiny.pl/d59r9

Konkurs -35 Milano Vetro odbywa się co dwa lata, w tym roku przypadła jego czwarta edycja. Jest skierowany do młodych artystów szkła z całego świata. 

Organizatorem jest Muzeum Castello Sforzesco w Mediolanie – we współpracy z kolekcjonerem Sandro Pezzoli, który promuje inicjatywy związane ze szkłem oraz przy wsparciu Silvii Levenson znanej artystki szkła i Stowarzyszenia Sala delle Asse. Celem konkursu jest popularyzacja współczesnego szkła i zachęcanie młodych ludzi do aktywności szklarskiej i poszukiwania własnych innowacyjnych rozwiązań. 
W czwartej edycji wzięło udział 26 twórców i twórczyń do 35. roku życia z całego świata  w tym aż 5 osób z Polski. (Australia, Austria, Bułgaria, Finlandia, Japonia, Izrael, Włochy, Łotwa, Polska, Portugalia, Wielka Brytania, Czechy, Hiszpania, Stany Zjednoczone, Tajwan, Turcja) .

Termin:  29.05 – 13.10.2024

Miejsce: Castello Sforzesco, Piazza Castello, 20121 Milano MI, WłochyWróć
W najnowszym numerze
2 / 2024
linia Ceramiczne podróże prof. Ireny Lipskiej-Zworskiej
linia Wojciech Olech. Tytan pracy
linia Po_kłosie. Stanisława Brach
linia Szklane „eksperymenty” w Krakowie
linia Porcelanowy świat Johanna Joachima Kaendlera
linia Jan Sylwester Drost (1934-2024). – In memoriam
linia Tadeusz Bąbel. Garncarz z Kątów Denkowskich
linia Szkło unikatowe w twórczości Krzysztofa Henisza
linia Ckliwie na szkliwie – osobista kolekcja wspomnień na ceramicznych talerzach
linia Masterclass. Płynący Kamień – pâte-de-verre Natalia Komorowska
więcej
  linia Newsletter

Chcesz być na bieżąco informowany o aktualnych wydarzeniach i artykułach? Zapisz się do newsletter.

Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję: Polityka prywatności