Wydarzenia

Data wydarzenia: 23.02 - 19.05.2024
Henryk Lula. Ceramika. Sztuka materii
Wystawa prezentuje szeroki wybór prac Henryka Luli — artysty, pedagoga i profesora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Obejmuje ponad 100 obiektów i w najpełniejszy dotychczas sposób przybliża dokonania wybitnego twórcy aktywnego od lat 50.
więcej
Data wydarzenia: 17.02.2024-18.02.2024
Morze Sztuki - Gdynia aleksandra kujawska
Kurator wystawy - Sławomir Kitowski zaprasza na  wystawę Aleksandry Kujawskiej: "Morze sztuki  - Gdynia”. Wystawa „Morze sztuki - Gdynia”  została zrealizowana w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. "Obiekty artystyczne, szklane rzeźby prezentowane na wystawie inspirowane są historią sztuki i wzornictwa miasta Gdyni.  Gdynia jest miastem niezwykłym, zbudowanym z marzenia - o morzu, o wolnym dostępie do świata, o dobrobycie.
więcej
Data wydarzenia: 03.02.2024 - 21.04.2024
Z ziemi i ognia
„Z ziemi i ognia” to wystawa prac Michała Puszczyńskiego, prekursora na polskiej scenie artystycznej dalekowschodnich metod wypalania ceramiki. Twórca realizuje rzeźby i instalacje, wykorzystując jako główne medium ceramikę. Ekspozycja w Galerii Oranżeria otwiera cykl pokazów objętych wspólnym tytułem „Z ziemi i ognia / Out of the Earth and Fire”, prezentujących rzeźby powstałe w latach 2020–2023. Bezpośrednio po wystawie w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku prace artysty zobaczyć będzie można w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA, a następnie w Centre céramique contemporaine La Borne we Francji. Premierowa ekspozycja składa się z dwóch projektów aranżacyjnie odpowiadających podziałowi przestrzennemu galerii.
więcej
Data wydarzenia: 14.02.2024 - 16.02.2024
Szklana Manufaktura w Muzeum Karkonoskim
Muzeum Karkonoske w Jeleniej Górze przygotowało walentynkową niespodziankę dla swoich gości. Artysta-grawer Marcin Zieliński wygraweruje dla odwiedzających muzeum oryginalne sentencje, życzenia i pełne uczuć wyznania na zakupionych w sklepiku muzealnym szklanych pamiątkach: kwiatach, kielichach, szklankach.Grawerowanie jest bezpłatne. Jest to niepowtarzalna okazja sprawienia osobie bliskiej swemu sercu unikatowej pamiątki. 14 lutego przypada w środę, która jest dniem bezpłatnego zwiedzania wystaw stałych w Muzeum Karkonoskim – tym razem będziecie Państwo mogli bezpłatnie zwiedzić wszystkie nasze wystawy, w tym pełną wspomnień i historii wystawę czasową „Świat dawnej fotografii.
więcej
Data wydarzenia: 10.11.2023 - 31.01.2024
Pati Dubiel Guilty pleasure
Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie zaprasza na wystawę "Guilty pleasure" artystki szkła - Pati Dubiel, która obchodzi w tym roku 20-lecie pracy twórczej. Artystka urodziła się w Krośnie – mieście szkła, ważnym ośrodku polskiego przemysłu szklarskiego.
więcej
Data wydarzenia: 04.11.2023 - 07.01.2024
W labiryncie zdarzeń _ w labiryncie wrażeń
Wałbrzyska Galeria Centrum Ceramiki Unikatowej (Stara Kopalnia) zaprasza na wystawę Bożeny Sacharczuk "W labiryncie zdarzeń_w labiryncie wrażeń". Wernisaż wystawy odbędzie się 4 listopada o godz.
więcej
Data wydarzenia: 20.10.2023 - 06.11.2023
...ĘDĄC ...OLNYM ...RTYSTĄ
W witrynie Pałacu Hatzfeldów we Wrocławiu można oglądać wystawę prac autorstwa prof. Krzysztofa Rozpondka. Organizatorem wystawy jestjest Zarząd Okręgu ZPAP we Wrocławiu. Matowe i połyskliwe, szorstkie i wygładzone, organiczne i geometryczne - to relacje, jakie stały się punktem wyjścia do wyselekcjonowania prac eksponowanych w ramach szeregu prezentacji W witrynie.
więcej
Data wydarzenia: 22.10.2023
Wieliczka: Dzień Porcelany
Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na ostatnie dni wystawy Górnictwo i sztuka. Kolekcja porcelany Middelschulte w Zamku Żupnym w Wieliczce. Wystawa gości w Polsce tylko do niedzieli 22 października 2023 roku.
więcej
Data wydarzenia: 20 - 31.10.2023
SZKŁO I OGIEŃ
Galerii M we Wrocławiu zaprasza na indywidualna wystawa szkła artystycznego Katarzyny Krej. Zaprezentowane zostaną szklane obiekty i rzeźby należące do cykli „Kryzy”, „Kosmiczna Energia” i „Flow”.
więcej
więcej 1 2 3 4 5 więcej
  linia Newsletter

Chcesz być na bieżąco informowany o aktualnych wydarzeniach i artykułach? Zapisz się do newsletter.

Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję: Polityka prywatności