Wydarzenia

Data wydarzenia: 23.05-22.10.2023
Górnictwo i sztuka. Kolekcja porcelany Middelschulte
W powszechnym wyobrażeniu porcelana i górnictwo wydają się pojęciami przeciwstawnymi. Cóż może łączyć ciężko pracujących w mrokach podziemi górników z kruchym pięknem białej porcelany? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć na wystawie „Górnictwo i sztuka.
więcej
Data wydarzenia: 22.09-17.10.2023
www. wrocławski warsztat i wyobraźnia
Od 22 września wnętrza Galerii Miejskiej we Wrocławiu, wypełni barwne szkło i monochromatyczna grafika artystyczna. Zgromadzone na wystawie prace dziesięciu artystów, związanych z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych, cechuje mistrzowski warsztat, który w połączeniu z bogatą wyobraźnią, pozwolił stworzyć prezentację wyjątkowych dzieł. W dzisiejszym bogatym stanie różnorodnych dziedzin sztuki, do ekspozycji „www.wrocławski warsztat i wyobraźnia”, kurator Mirosław Jasiński wybrał dwie, które wymagają od artysty opanowania i udoskonalania warsztatu – grafikę warsztatową i szkło artystyczne.
więcej
Data wydarzenia: 11-28.09.2023
Nowe rzemiosło
Na wystawie prezentowane są prace laureatów tytułu honorowego „Mistrz Rzemiosł Artystycznych” przyznawanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wyróżnieni artyści rzemieślnicy to osoby posiadające bogaty dorobek, mistrzowski warsztat i rozpoznawalny styl, inspirujący kolejne pokolenia.
więcej
Data wydarzenia: 02.09 – 17.09.2023
Może być bez tytułu
"Może być bez tytułu" to wystawa mozaiki poświęcona poezji Wisławy Szymborskiej autorstwa Justyny Budzyn   Punktem wyjścia tych trójwymiarowych, czasami przez niektórych zwanych asamblażami prac, jest mozaika ceramiczna i ceramika wraz z wielością towarzyszących jej technik (fotoceramiki, płaskorzeźby ceramicznej, koloryzowanych mas, masy wypalonych w różnych temperaturach, kalki ceramiczne, sitodruku na ceramice, ręcznie dekorowanych płytki itd).
więcej
Data wydarzenia: 29.08–17.09.2023
Przeczucia /obiekty ceramiczne | Piotr Mastalerz
Piotr Mastalerz jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Ukończył studia na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych, uzyskując dyplom w pracowni prof. Jacka Jagielskiego.
więcej
Data wydarzenia: 13.09.2023
Szkło i Głos
The Venice Glass Week to międzynarodowy festiwal organizowany od 2017 roku w celu świętowania, wspierania i promowania sztuki szkła, z której Wenecja słynie na całym świecie od ponad 1000 lat.
więcej
Data wydarzenia: 13.07.–09.09.2023
NOSOROŻCE na KaRuZeLi
Wystawa prac Marka Kocińskiego, który wypracował własną oryginalną technikę tworzenia mozaikowych obrazów, paneli, czy pater. Przywodzi ona na myśl jedno z najstarszych rzemiosł uprawianych przez człowieka – tkactwo. .
więcej
Data wydarzenia: 26.07–08.09.2023
Obiekty (nie)skończone – Agnieszka Leśniak-Banasiak
W Galerii BB, Kraków, ul. Garbarska 24 trwa wystawa "Obiekty (nie)skończone"  Agnieszki Leśniak-Banasiak, która tak mówi o swoich pracach: "Moje prace są wynikiem ciągłego procesu poszukiwania idealnej formy przestrzennej, której podstawą jest figura geometryczna.
więcej
Data wydarzenia: 04.08 – 06.09.2023
Wojciech Ireneusz Sobczyk/ DANSE MACABRE
Wojciech Ireneusz Sobczyk przedstawi publiczności swój najnowszy wystawienniczy projekt zrealizowany w przestrzeniach Galerii Miejskiej we Wrocławiu. W ramach ekspozycji twórca zaprezentuje instalacyjne prace wykonane w takich technikach artystycznych, jak kolaż, ceramika, tkanina, grafika, wycinanka czy działania audiowizualne.   .
więcej
więcej 1 2 3 4 5 więcej
  linia Newsletter

Chcesz być na bieżąco informowany o aktualnych wydarzeniach i artykułach? Zapisz się do newsletter.

Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję: Polityka prywatności