Wydarzenia

27
09
2022
Innovatorium 2022
Blisko 1200 osób wzięło udział w Innovatorium Łukasiewicza, które odbyło się na początku czerwca w Poznaniu. Reprezentowani byli przedstawiciele czołowych polskich firm, startupów i instytucji publicznych, naukowcy i pracownicy Sieci Badawczej Łukasiewicz oraz media.
więcej
26
09
2022
Szkło krajów nadbałtyckich
W czasie tegorocznej, 7. edycji „Play with Glass” – European Glass Festival, prezentujemy prace 36 artystów szkła z trzech krajów nadbałtyckich - Estonii, Litwy i Łotwy.
więcej
26
09
2022
State of Glass. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła
W lipcu tego roku odbyła się kolejna edycja Dolnośląskich Warsztatów i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu, czyli polsko-czeskiego spotkania pod nazwą „State of Glass” zorganizowanego przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu.
więcej
27
06
2022
Red Dot 2022
Red Dot Award, najważniejsza nagroda w świecie designu, została przyznana firmie Cerrad ze Starachowic. Kolekcja płytek ceramicznych Ceppo Nuovo z konceptu Cerrad x La Mania Home otrzymała prestiżową „czerwoną kropkę” w kategorii Product Design. .
więcej
27
06
2022
Łódź Design Festival - wyróżnienia MUST HAVE
Konkurs Must Have organizowany od 2011 r. przez Łódź Design Festiwal wyróżnia najlepsze polskie produkty pochodzące od krajowych projektantów i producentów. Podczas tegorocznej edycji festiwalu wyróżnionych zostało 76 projektów, w tym aż 14 ceramicznych i szklanych .
więcej
27
06
2022
Play with Glass. Zobacz szkło!
W programie tegorocznej, ósmej już edycji European Glass Festival 2022, organizowanej w Międzynarodowym Roku Szkła, znajdzie się wiele nowych projektów realizowanych pod hasłem „Zobacz Szkło!” .
więcej
18
05
2022
Materiały ogniotrwałe
Celem konferencji jest zaprezentowanie najnowszych osiągnięć inżynierii materiałowej w zakresie technologii wytwarzania, stosowania i metodyki badań materiałów ogniotrwałych wykorzystywanych w procesach przemysłowych. Konferencja będzie również okazją do nawiązania bliższych kontaktów pomiędzy krajowymi i zagranicznymi ośrodkami badawczymi, producentami materiałów ogniotrwałych oraz ich użytkownikami. .
więcej
12
05
2022
Międzynarodowy Rok Szkła: 2022
Międzynarodowa Komisja ds. Szkła (ICG), Zespół Stowarzyszeń Szkła (CGA) i ICOM-Glass wypromowały rok 2022 jako Międzynarodowy Rok Szkła ONZ, aby podkreślić jego rolę naukową, gospodarczą i kulturalną oraz uczcić kilka rocznic.
więcej
12
05
2022
Festiwal Sztuki Szkła w Seattle
Jedyny festiwal sztuki szklarskiej na Pacific Northwest powrócił po raz trzeci, gromadząc blisko 60. lokalnych artystów, którzy świętowali w cenionym w kraju centrum sztuki ze szkła. Refract: Seattle Glass Experience, które odbyło się 14-17 października 2021 r., obejmowało wystawy, wieczorne imprezy, wycieczki studyjne, pokazy na żywo i możliwości bezpośredniego kontaktu z artystami. .
więcej
więcej 1 2 3 4 5 więcej
  linia Newsletter

Chcesz być na bieżąco informowany o aktualnych wydarzeniach i artykułach? Zapisz się do newsletter.

Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję: Polityka prywatności