Wydarzenia

Relacja z imprezy, 50. Międzynarodowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski.
Data: 11 - 06 - 2014

W Bolesławcu od początku czerwca trwa 50. Międzynarodowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski. Program pobytu 15 artystów z Polski i Świata jest bardzo napięty, oprócz codziennej pracy w zakładach ceramicznych, uczestnicy zwiedzili już Zamek Książ w Wałbrzychu, a w najbliższy weekend spotykają się z mieszkańcami miasta.

 

Zapraszamy do sali Konferencyjnej BOK-MCC gdzie podczas trzech prezentacji multimedialnych, zawsze o godz. 17.00 będziemy mieli okazję bliżej poznać dorobek artystyczny uczestników pleneru.  W sobotę, 14 czerwca swoją twórczość zaprezentują: Evelina Wojtowicz i Michał Puszczyński z Polski, Joan Poch I Catala z  Hiszpanii, Luce Raggi oraz Yuri Ragazzini z Włoch.

 

Drugie spotkanie, odbędzie się następnego dnia w niedzielę, 15 czerwca, swoją twórczość przybliżą: Kazimierz Kalkowski i Bogusław Dobrowolski z Polski, Ihor Kovalevych z Ukrainy, Siraj Saxena z Indii.

 

Podczas trzeciej, ostatniej prezentacji w środę 18 czerwca, zaprezentuje się, aż sześciu Polaków: Piotr Nowak oraz pięciu artystów z Bolesławca: Krystyna Gay-Kutschenreiter - honorowy uczestnik pleneru, Edyta Orlińska prowadząca pracownie ceramiczno-rzeźbiarską w BOK-MCC, Marta Kisiliczyk oraz Mateusz Grobelny - Komisarz pleneru, który prowadzi autorską pracownie w BOK-MCC, swój dorobek przedstawi również Ruta Sipalyte z Litwy.

 

W niedzielę, 8 czerwca artyści wybrali się na wycieczkę na Zamek Książ w Wałbrzychu, w którym obecnie odbywa się wystawa prac jednego z uczestników pleneru - Kazimierza Kalkowskiego. W najbliższych dniach planują odwiedzić Muzeum Ceramiki w Bolesławcu oraz spotkają się ze Stanisławem Borowskim światowej sławy artystą tworzącym w szkle w Hucie Szkła „Studio Borowski” w Tomaszowie Bolesławieckim.

 

IMG 7191     IMG 7070    IMG 7091   IMG 7101


IMG 7112  IMG 7116  IMG 7128

 

  IMG 7175   IMG 7181

 

50. Międzynarodowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski w Bolesławcu jest realizowany w ramach projektu ARGINET, który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Kultura.



Wróć
W najnowszym numerze
4 / 2023
linia Opowieści o szkle - wywiad z Pati Dubiel
linia Szklane życiorysy. Polskie projektantki szkła 1945-2020
linia Master class. Sztuka stosowania sitodruku jako jedna z alternatywnych metod zdobienia ceramiki
linia Dwusetlecie założenia fabryki fajansu Sunderlandów
linia Jak stać się kolekcjonerem porcelany, a nie jej zbieraczem?
linia Głos polskiego szkła w Wenecji
linia Dyskretny urok śląskiej porcelany
linia Szklane bombki – małe dzieła sztuki
linia Złoto garncarzy Mistrzostwa Świata w Toczeniu na Kole Garncarskim
linia Fabryka porcelany w Ćmielowie w latach 1920-1945
więcej
  linia Newsletter

Chcesz być na bieżąco informowany o aktualnych wydarzeniach i artykułach? Zapisz się do newsletter.

Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję: Polityka prywatności