Wydarzenia

ECCE HOMO – wystawa prac Stacha Bracha, 6 lutego – 11 kwietnia 2015 r., Galeria Lipowa 3, Kraków
Data: 30 - 01 - 2015

Twórczość Stanisława Bracha można opisywać na wiele sposobów. Można mówić o pełnej surowego wyrazu formie, można mówić o przestrzeni, którą Artysta anektuje poprzez wprowadzanie do kompozycji ażurów. O wyczuciu materiału, o doskonałym opanowaniu techniki. Ale prace Stanisława Bracha to także odzwierciedlenie ludzkiego losu.

To emanujące z wyrzeźbionych postaci cierpienie, wynikające z przeciwstawnych cech ludzkiej natury. Człowiek Bracha jest z jednej strony silny, twardy jak skała, z drugiej kruchy i delikatny. Otoczony przez bliskich, czasami nawet przez tłumy – ale czy zawsze dostrzeżony?

 

lipowa bach


Wystawa „Ecce homo” jest okazją do zapoznania się z pracami jednego z najważniejszych współczesnych polskich rzeźbiarzy. Równocześnie inauguruje działalność wystawienniczą w nowej przestrzeni ekspozycyjnej Galerii Lipowa 3.
Serdecznie zapraszam!

Aleksandra Skorek, kurator wystawy

 

STANISŁAW BRACH
Absolwent Technikum Ceramicznego w Łysej Górze i krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (Wydział Rzeźby, 2000). W 2014 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego w dziedzinie sztuk pięknych na Wydziale Rzeźby ASP w Krakowie. Prowadzi Pracownię Ceramiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Laureat stypendium twórczego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizator kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych; uczestnik wielu plenerów i konkursów międzynarodowych, m.in. we Włoszech i w Japonii.

 

Chopin   Figura V    Jezdzcy Apokalipsy    Sarkofag

 

POLECAMY
Stach Brach na łamach  "Szkła i Ceramiki": "Pomiędzy formą i przestrzenią. Sylwetka artysty" Jarosław Pajek  (SiC 6/2013)


Wróć
W najnowszym numerze
2 / 2021
linia Lepiej w pracowni
linia Ceramika w służbie przyrody
linia Festiwal Wysokich Temperatur
linia Europejskie Biennale Szkła, Bornholm
linia Mazowieckie huty leśne szkła gospodarczego
linia Ceramika na wakacyjne wyjazdy
linia Stłoczone w nieprzerwanym ruchu autobusy i samochody
linia ForglassBox
linia POSZUKIWANIA Łukasza Karkoszki
linia Ścieżka do raju
więcej
  linia Newsletter

Chcesz być na bieżąco informowany o aktualnych wydarzeniach i artykułach? Zapisz się do newsletter.

Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję: Polityka prywatności