Wydarzenia

Nieoczywiste
Data wydarzenia: 10.04.2024-31.05.2024

"Nieoczywiste" to tytuł wystawy grupy artystów związanychz Jelenią Górą i jej okolicami, a prywatnie przyjaciół z Liceum Plastycznego w Cieplicach . "Nieoczywiste" są tutaj połączenia technik takich jak ceramika, szkło i malarstwo z różnymi osobowościami twórczymi. Wspólnym mianownikiem jest podobna wrażliwość i empatia na otaczający nas świat. Autorami tej nieoczywistej wizji tworzenia są: Paulina Stefańczyk, Ewa Kopeć Kotulska, Joanna Mysłek Michnowska, Katarzyna Krokowska Zasada oraz Dariusz Godawa pomysłodawca  tego projektu.

Poniżej przedstawiamy sylwetki artystow:

 • Paulina Stefańczyk - właścicielka firmy " Lady Blue", urodzona w Czechach. Od dzieciństwa związana z Bolesławcem, miastem o wieloletniej tradycji ceramicznej. Projektuje autorskie i unikatowe wzornictwo metodą stempelkową. Wypracowała własny styl w dekorowaniu ceramiki. Ceni sobie współpracę z artystami, lubi eksperymentować.
   
 • Ewa Kopeć Kotulska - absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu na kierunku Szkło w pracowni prof. Ludwika Kiczury. Zajmuje się wszystkim, co ze szkła: rzeźbą, witrażem, szkłem użytkowym i biżuterią.
   
 • Joanna Mysłek Michnowska - absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu na Wydziale Projektowania Ceramiki i Szkła. Prowadzi autorską pracownię ceramiczną oraz zajęcia z rysunku i malarstwa w MDK w Bolesławcu. W ceramice szczególnie interesuje ją płaskorzeźba, na której powierzchni eksperymentuje z łączeniem szkła, barwników i szkliw.
   
 • Katarzyna Krokowska Zasada - absolwentka Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Projektantka szkła i malarka ( maluje na naturalnym jedwabiu). Projektuje i wykonuje krótkie serie swoich "bionicznych szklanych form", które realizuje zarówno w polskich, jak i w czeskich hutach.
   
 • Dariusz Godawa - absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jeleniej Górze oraz Studium Artystycznego w Nysie. W swoim dorobku ma kilkanaście wystaw indywidualnych i zbiorowych. Zajmuje się malarstwem wykonywanym na różnych materiałach i strukturach."

Termin:  10.04.2024-31.05.2024

Miejsce: Książnica Karkonoska, ul. Bankowa 7, Jelenia GóraWróć
W najnowszym numerze
1 / 2024
linia Z ziemi i ognia – wywiad z Michałem Puszczyńskim
linia Odnalezione Graale Marcina Zielińskiego
linia Fredrik Nielsen. Abstrakcyjny ekspresjonista
linia Henryk Lula. Ceramika. Sztuka materii
linia Stefan Sadowski – Czarodziej szkła. Wspomnienie
linia Master class. Zdobienie ceramiki przy użyciu barwionych mas lejnych
linia Inspirowany naturą materiał ceramiczny odbijający do 99,6% promieniowania słonecznego
linia Wrocławski serwis królewski
linia Jak stać się kolekcjonerem porcelany, a nie jej zbieraczem? Poradnik dla początkujących kolekcjonerów. Cz. 2
linia Wypalanie ceramiki w edukacji artystycznej
więcej
  linia Newsletter

Chcesz być na bieżąco informowany o aktualnych wydarzeniach i artykułach? Zapisz się do newsletter.

Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję: Polityka prywatności