Muzeum Karkonoske w Jeleniej Górze przygotowało walentynkową niespodziankę dla swoich gości.
Artysta-grawer Marcin Zieliński wygraweruje dla odwiedzających muzeum oryginalne sentencje, życzenia i pełne uczuć wyznania na zakupionych w sklepiku muzealnym szklanych pamiątkach: kwiatach, kielichach, szklankach.Grawerowanie jest bezpłatne.
Jest to niepowtarzalna okazja sprawienia osobie bliskiej swemu sercu unikatowej pamiątki.
14 lutego przypada w środę, która jest dniem bezpłatnego zwiedzania wystaw stałych w Muzeum Karkonoskim – tym razem będziecie Państwo mogli bezpłatnie zwiedzić wszystkie nasze wystawy, w tym pełną wspomnień i historii wystawę czasową „Świat dawnej fotografii. Z Europy w Karkonosze 1850 – 1913”.
W kolejnym dniu – 16 lutego, o godzinie 17:00 w Laboratorium Szkła przy Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze odbędzie się wernisaż autorskiej wystawy szkła artystycznego, stworzonej przez uznanych artystów szkła: Izę Liwacz i Marcina Zielińskiego ze "Szklanej manufaktury". Artyści zapraszają już od godz. 12:00 na aranżację wystawy i zapowiedzieli, że z przyjemnością będą brali pod uwagę Państwa sugestie dotyczące rozmieszczenia i prezentacji przygotowanych szklanych dzieł.
Termin: 14-15 lutego w godzinach 10:00 – 15:30 - grawerowanie szkla
16 lutego godz. 17:00 – wernisaż wystawy prac Izy Liwacz i Marcina Zielińskiego ze "Szklanej manufaktury"
Miejsce: Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, Labolatorium Szkła, ul. Matejki 28
Magdalena Gazur – trendsetterka bolesławieckiej ceramiki
Podróż śladami porcelanowej litofanii
Szepty ziemi. Lokalny surowiec w praktyce ceramicznej
Krąg osobisty – dialog artystyczny na ceramicznych paterach
„Dom”. Wystawa ceramiki litewskiej w Gdańsk
Historia dekorowania polskiej porcelany metodą kalkomanii w latach 1890–1950
Światło „Zawiercia”. Wybrane przykłady szkła oświetleniowego w stylu art déco z huty szkła w Zawierciu
Szkliwa dla praktyka – na przełaj przez naukę i technikę. Język tlenków i mapy możliwości
Pigmenty ceramiczne. To one zmieniły porcelanę
Fajans pomorski. Dialog kultur utrwalony w ceramice regionu