Wydarzenia

Szkło i Głos
Data wydarzenia: 13.09.2023

The Venice Glass Week to międzynarodowy festiwal organizowany od 2017 roku w celu świętowania, wspierania i promowania sztuki szkła, z której Wenecja słynie na całym świecie od ponad 1000 lat. Już siódma edycja TVGW odbędzie się w dniach 9–17 września 2023 r.

W tym roku Związek Artystów Szkła zaprezentuję performens “Szkło i Głos” w środę 13 września o 18:00 w Scala Contarini del Bovolo.

Spektakl muzyczny jest oparty na przetworzeniu szklanych rzeźb na instrumenty muzyczne oraz na naszym głosie – oddechu i dźwięku. Jest to hołd złożony naszym poprzednikom, którzy dosłownie całym tchnieniem włożyli się w dzisiejszy kształt twórczości artystów szkła. Jako artyści szkła w Polsce mamy swoją historię i chcemy, aby nasze niematerialne dziedzictwo pozostało także w naszych następcach. Medium jakim jest szkło, jest dla nas nośnikiem naszych emocji, doświadczeń, ale też ciężkiej pracy i codziennych zmagań artysty.

Spektakl jest skierowany do odbiorcy jako wyzwanie do zmierzenia się z niekonwencjonalną percepcją sztuki i designu szkła w przestrzeni scenicznej. Odchodzi od tradycyjnego rozumienia wyrobu szklanego, stawia pytania o granicę pomiędzy tym, co jest rzeźbą, a tym, co jest jedynie rekwizytem/instrumentem, czy też efemeryczną przestrzenią w rękach artysty. Dokonuje reinterpretacji terminu opisującego dzieło i jego twórcę, który wraz z przedmiotem przenika w ruchu, emitując dźwięk, głos czy gest.

Występujący artyści: Natalia Komorowska, Jarosław Kozioł, Katarzyna Krej, Monika Tatiana Idzikowska, Andrzej Kałucki, Adam Kaźmierczak i Marzena Wilk, którym towarzyszy porywająca aranżacja dźwiękowa Juliana Kreja.

 

 

Termin wydarzenia: 13.09.2023 godz. 18:00

Miejsce wydarzenia: Scala Contarini del Bovolo, Wenecja

 Wróć
W najnowszym numerze
3 / 2023
linia Wywiad z Małgorzatą Dajewską – wielką damą polskiego szkła artystycznego
linia Alchemia Aleksandry Kujawskiej - wywiad z artystką
linia Wanda Golakowska i cztery dekady Pracowni Ceramiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
linia Szklane domy – szkło w architekturze
linia Transfer grafiki na podłoża ceramiczne
linia Stara technika origami w nowym zastosowaniu dla szkła
linia Polscy projektanci szkła – Beata Szajna
linia Huty szkła w Wołominie do II wojny światowej
linia Rzeźba w porcelanie, porcelana w rzeźbie - projekt Koła Naukowego „Nowa ceramika”
linia Relacja z Łódź Design Festival 2023
więcej
  linia Newsletter

Chcesz być na bieżąco informowany o aktualnych wydarzeniach i artykułach? Zapisz się do newsletter.

Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję: Polityka prywatności