Wydarzenia

Szkło i Głos
Data wydarzenia: 13.09.2023

The Venice Glass Week to międzynarodowy festiwal organizowany od 2017 roku w celu świętowania, wspierania i promowania sztuki szkła, z której Wenecja słynie na całym świecie od ponad 1000 lat. Już siódma edycja TVGW odbędzie się w dniach 9–17 września 2023 r.

W tym roku Związek Artystów Szkła zaprezentuję performens “Szkło i Głos” w środę 13 września o 18:00 w Scala Contarini del Bovolo.

Spektakl muzyczny jest oparty na przetworzeniu szklanych rzeźb na instrumenty muzyczne oraz na naszym głosie – oddechu i dźwięku. Jest to hołd złożony naszym poprzednikom, którzy dosłownie całym tchnieniem włożyli się w dzisiejszy kształt twórczości artystów szkła. Jako artyści szkła w Polsce mamy swoją historię i chcemy, aby nasze niematerialne dziedzictwo pozostało także w naszych następcach. Medium jakim jest szkło, jest dla nas nośnikiem naszych emocji, doświadczeń, ale też ciężkiej pracy i codziennych zmagań artysty.

Spektakl jest skierowany do odbiorcy jako wyzwanie do zmierzenia się z niekonwencjonalną percepcją sztuki i designu szkła w przestrzeni scenicznej. Odchodzi od tradycyjnego rozumienia wyrobu szklanego, stawia pytania o granicę pomiędzy tym, co jest rzeźbą, a tym, co jest jedynie rekwizytem/instrumentem, czy też efemeryczną przestrzenią w rękach artysty. Dokonuje reinterpretacji terminu opisującego dzieło i jego twórcę, który wraz z przedmiotem przenika w ruchu, emitując dźwięk, głos czy gest.

Występujący artyści: Natalia Komorowska, Jarosław Kozioł, Katarzyna Krej, Monika Tatiana Idzikowska, Andrzej Kałucki, Adam Kaźmierczak i Marzena Wilk, którym towarzyszy porywająca aranżacja dźwiękowa Juliana Kreja.

 

 

Termin wydarzenia: 13.09.2023 godz. 18:00

Miejsce wydarzenia: Scala Contarini del Bovolo, Wenecja

 Wróć
W najnowszym numerze
2 / 2024
linia Ceramiczne podróże prof. Ireny Lipskiej-Zworskiej
linia Wojciech Olech. Tytan pracy
linia Po_kłosie. Stanisława Brach
linia Szklane „eksperymenty” w Krakowie
linia Porcelanowy świat Johanna Joachima Kaendlera
linia Jan Sylwester Drost (1934-2024). – In memoriam
linia Tadeusz Bąbel. Garncarz z Kątów Denkowskich
linia Szkło unikatowe w twórczości Krzysztofa Henisza
linia Ckliwie na szkliwie – osobista kolekcja wspomnień na ceramicznych talerzach
linia Masterclass. Płynący Kamień – pâte-de-verre Natalia Komorowska
więcej
  linia Newsletter

Chcesz być na bieżąco informowany o aktualnych wydarzeniach i artykułach? Zapisz się do newsletter.

Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję: Polityka prywatności