Wydarzenia

17
02
2014
(A)SYMETRIA - wystawa Beaty Mak-Soboty i Macieja Kasperskiego na ASP we Wrocławiu 18-28 lutego 2014
Dwa tworzywa, dwoje autorów, dwie postawy twórcze, w których (a)symetria odgrywa ważną rolę. Wystawa pod tym tytułem, prezentowana w Galerii Neon wrocławskiej ASP, stanowi rodzaj pytania o rolę symetrii i asymetrii w twórczych poszukiwaniach.  Symetria jako równość i podobieństwo względem osi, płaszczyzny dominują w szklanych obiektach Beaty Mak-Soboty, asymetria jako brak tego podobieństwa, jego naruszenie, są zasadą według której powstała ceramika Macieja Kasperskiego. .
więcej
28
01
2014
Wystawa „Projekty sentymentalne” Katarzyny Harasym od 31 stycznia br. w Krakowie
„Cechą charakterystyczną twórczości Katarzyny Harasym jest jej ogromna różnorodność. Różnorodność stosowanych technik (fusing, slumping, palniki, pâte de verre), różnorodność form wyrazu (instalacje, rzeźby, naczynia codziennego użytku, biżuteria).
więcej
29
11
2013
Zaproszenie na wystawę „Sztuka z ognia”
12 grudnia 2013 r. o godz. 13:00 w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi odbędzie się wernisaż wystawy „Sztuka z ognia - naczynia kamionkowe Spółdzielni Ceramika Artystyczna w Bolesławcu”. Wyroby Ceramiki Artystycznej oprócz znakomitego wzornictwa, cechuje doskonała jakość uzyskana dzięki tworzywu pozyskiwanemu w okolicach Bolesławca: kilku rodzajom glin bogatych w krzemiany, biało wypalających się. .
więcej
04
11
2013
Zaproszenie na konferencje INGLASS 2014
Międzynarodowa Konferencja Architektoniczna INGLASS 2014 odbędzie się w Warszawie, 4 lutego. Przyszłoroczne wydarzenie, które odbędzie się już po raz czwarty, dotyczy szkła w architekturze i inżynierii.
więcej
więcej2 3 4 5 6 7 więcej
  linia Newsletter

Chcesz być na bieżąco informowany o aktualnych wydarzeniach i artykułach? Zapisz się do newsletter.

Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję: Polityka prywatności