Wydarzenia

Zaproszenie na Festiwal Wysokich Temperatur we Wrocławiu, 16-18.05.2014 r.
Data: 07 - 05 - 2014

Festiwal Wysokich Temperatur jest jedyną w Polsce otwartą imprezą artystyczną, podczas której artyści z całego świata dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi pasjonatami „sztuki na gorąco”, pokazując publiczności swoją pracę „od kuchni”. Co roku zapraszani są prawdziwi mistrzowie pracy z ogniem. Dotychczas Festiwal odwiedzili m.in. Livio Serena (Murano), Seung Woog Kim (Korea), Michael Flynn (UK), Rick Batten (USA), hutnicy z Nowego Boru (Czechy).


Podczas Festiwalu dochodzi do integracji różnych dyscyplin artystycznych. Okazuje się, że choć tworzymy z innych materiałów, mamy wspólny mianownik – wysoką temperaturę. Praca z ogniem jest bardzo wymagająca i wyczerpująca, ale daje dużo satysfakcji i często niepowtarzalne rezultaty.”


Bardzo ważna jest dla nas możliwość konfrontacji z widzem. Wrocławianie przychodzą na Festiwal całymi rodzinami i mamy już stałych bywalców.
Z dużym zaciekawieniem przyglądają się naszym działaniom, dopytują o szczegóły, biorą udział w warsztatach. Często są zaskoczeni, że gotowe prace, które widzą w galeriach musiały być poddane tylu skomplikowanym procesom.”

 

Co roku zapraszamy nowych gości, również artystów, którzy wcześniej nie mieli do czynienia z pracą z ogniem i „zarażamy” ich naszą pasją.” Festiwal Wysokich Temperatur jest organizowany przez Stowarzyszenie na rzecz wspierania młodych artystów Grawiton oraz Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta  we Wrocławiu

 

Czas: 16-18 maja 2014 r.
Miejsce: Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, ul Traugutta 19/21, Wrocław
Udział we wszystkich wydarzeniach jest BEZPŁATNY, a wstęp na wszystkie pokazy, warsztaty, prezentacje, koncerty, zabawy itd. jest
WOLNY i NIE WYMAGA ZAPISÓW!

PROGRAM

 

festiwal tempWróć
W najnowszym numerze
3 / 2021
linia #Viva Vetro! Tydzień Szkła w Wenecji
linia Czy raku to Raku?
linia Transgresje 2021 e-Glass Festival
linia Bolesławieckie Święto Ceramiki
linia Fajans ze starożytnego Egiptu
linia Od Piasku do Szkła
linia Dwubasenowy piec MultiGlass
linia Mazowieckie Huty Szkła Olechów – Huta Olechowska
więcej
  linia Newsletter

Chcesz być na bieżąco informowany o aktualnych wydarzeniach i artykułach? Zapisz się do newsletter.

Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję: Polityka prywatności