Wydarzenia

Synergia
Data wydarzenia: 06 – 14.09.2025

W Muzeum w Lewkowie Zespół Pałacowo-Parkowy w dużej Oranżerii odbywa się Poplenerowa Wystawa "Synergia" zorganizowana we współpracy z Wielkopolskim Związkiem Artystów Rzeźbiarzy.

Na wystawie zaprezentowane zostały prace ceramiczne wykonane przez zaproszonych na plener artystów: Emilię Bugucką, Jarosława Boguckiego, Tomasza Jędrzejewskiego, Andrzeja Kołodziejszyka, Agnieszkę Lisiak "Skórkę", Piotra Mastalerza, Patrycję Piwosz "Pipę", Tomasza Matusewicza, Marię Podskarbi-Hebisz, Martę Sucherską, Grażynę Szymałę-Wołyńską.

Finisaż wystawy odbędzie się 14 września o godz. 16:00.

Termin: 06 – 14.09.2025

Miejsce: Muzeum w Lewkowie Zespół Pałacowo-Parkowy, Duża Oranżeria, ul. Kwiatkowska 6c, Lewków



Wróć
W najnowszym numerze
1 / 2026
linia Magdalena Gazur – trendsetterka bolesławieckiej ceramiki
linia Podróż śladami porcelanowej litofanii
linia Szepty ziemi. Lokalny surowiec w praktyce ceramicznej
linia Krąg osobisty – dialog artystyczny na ceramicznych paterach
linia „Dom”. Wystawa ceramiki litewskiej w Gdańsk
linia Historia dekorowania polskiej porcelany metodą kalkomanii w latach 1890–1950
linia Światło „Zawiercia”. Wybrane przykłady szkła oświetleniowego w stylu art déco z huty szkła w Zawierciu
linia Szkliwa dla praktyka – na przełaj przez naukę i technikę. Język tlenków i mapy możliwości
linia Pigmenty ceramiczne. To one zmieniły porcelanę
linia Fajans pomorski. Dialog kultur utrwalony w ceramice regionu
więcej
  linia Newsletter

Chcesz być na bieżąco informowany o aktualnych wydarzeniach i artykułach? Zapisz się do newsletter.

Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję: Polityka prywatności