W Muzeum w Lewkowie Zespół Pałacowo-Parkowy w dużej Oranżerii odbywa się Poplenerowa Wystawa "Synergia" zorganizowana we współpracy z Wielkopolskim Związkiem Artystów Rzeźbiarzy.
Na wystawie zaprezentowane zostały prace ceramiczne wykonane przez zaproszonych na plener artystów: Emilię Bugucką, Jarosława Boguckiego, Tomasza Jędrzejewskiego, Andrzeja Kołodziejszyka, Agnieszkę Lisiak "Skórkę", Piotra Mastalerza, Patrycję Piwosz "Pipę", Tomasza Matusewicza, Marię Podskarbi-Hebisz, Martę Sucherską, Grażynę Szymałę-Wołyńską.
Finisaż wystawy odbędzie się 14 września o godz. 16:00.
Termin: 06 – 14.09.2025
Miejsce: Muzeum w Lewkowie Zespół Pałacowo-Parkowy, Duża Oranżeria, ul. Kwiatkowska 6c, Lewków
Magdalena Gazur – trendsetterka bolesławieckiej ceramiki
Podróż śladami porcelanowej litofanii
Szepty ziemi. Lokalny surowiec w praktyce ceramicznej
Krąg osobisty – dialog artystyczny na ceramicznych paterach
„Dom”. Wystawa ceramiki litewskiej w Gdańsk
Historia dekorowania polskiej porcelany metodą kalkomanii w latach 1890–1950
Światło „Zawiercia”. Wybrane przykłady szkła oświetleniowego w stylu art déco z huty szkła w Zawierciu
Szkliwa dla praktyka – na przełaj przez naukę i technikę. Język tlenków i mapy możliwości
Pigmenty ceramiczne. To one zmieniły porcelanę
Fajans pomorski. Dialog kultur utrwalony w ceramice regionu