W najnowszym numerze
2 / 2022
linia Płytki w roli modelek
linia Glina - ulubienica projektantów
linia Play with Glass - Zobacz szkło!
linia Szyby samochodowe
linia Całoszklana patera
linia Pomysł na elegancką i komfortową łazienkę
linia Nowa powłoka niskoemisyjna
linia 10-lecie Działalności Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie
linia Rozmowa z Martą Bożek-Pocenty
linia Gliptycznie rzeźbiony puchar
więcej
Nasze tematy
Numer II 2022

 

Choć ogrodnicy, pszczelarze i drogowcy zapewne będą mieli inne zdanie, my uważamy, że tegoroczna wiosna była wyjątkowo udana i przyszła we właściwym momencie. Zaczęła się z przytupem dwiema kwietniowymi aukcjami Desy Unicum, na których sprzedało się ponad sto obiektów szklanych i ceramicznych. W sumie nie ma się czemu dziwić – magia nazwisk wybitnych twórców, takich jak Kiziński, Horbowy, Zuber, Kiczura, działa. Polskie szkło artystyczne i użytkowe z lat 60., 70., i 80.


więcej
okładka
Numer I 2022

 

Dawno, dawno temu, i wcale nie za górami i lasami, tylko tu, u nas w Polsce, wierzono, że naczynia ceramiczne rosną w ziemi, jak rośliny. Pojawiające się wiosną w bruzdach garnki budziły w ludziach zaciekawienie, ale i strach. Czary jakieś? Archeologia z pomocą geologii racjonalnie wyjaśniły ten fenomen, ale mit samotworzących się naczyń pozostał i mąci w głowach do dziś. Wiemy, że naczynia kupuje się w sklepach lub internecie, ale zazwyczaj nie wiemy, jak powstają, kto je projektuje, lepi i wypala oraz dlaczego muszą tyle kosztować.


więcej
okładka
Numer IV 2021

 

Nowy Rok zbliża się małymi kroczkami, a stary pakuje swój bagaż wydarzeń Podsumowując ten rok możemy zauważyć, że obecność pandemii stała się już „oswojonym” faktem i mimo niedogodności w postaci obostrzeń, udało nam się spotkać na wielu, zorganizowanych w formie stacjonarnej, wydarzeniach. Mamy nadzieję, że dla tych którzy nie mogli osobiście w nich uczestniczyć, relacje które zamieściliśmy na łamach naszej gazety przybliżyły te chwile. W tym roku siostrzana Redakcja Materiałów Budowlanych obchodziła 75 lecie działalności.


więcej
okładka
prev next
Archiwalne numery
  linia Newsletter

Chcesz być na bieżąco informowany o aktualnych wydarzeniach i artykułach? Zapisz się do newsletter.

Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję: Polityka prywatności